Vandaag start GGD Haaglanden met een nieuwe ronde coronavaccinaties. Deze najaarsronde is bedoeld voor inwoners die meer risico lopen om ernstig ziek te worden van het coronavirus. De coronaprik helpt om hun afweer te versterken.
De coronaprik is bedoeld voor inwoners van 60 jaar en ouder, inwoners van 50 tot en met 59 jaar die elk jaar een griepprik krijgen, volwassenen en kinderen met een ernstige ziekte of zwakke afweer en zorgmedewerkers die werken met kwetsbare mensen. Ook anderen kunnen soms een prik krijgen, bijvoorbeeld als zij samenwonen met iemand die kwetsbaar is of als de huisarts een verwijzing geeft.
Inwoners van 60 jaar en ouder krijgen een brief van het RIVM. Deze brieven worden tot half oktober verstuurd. Andere inwoners die in de doelgroep vallen, krijgen geen brief. Zij kunnen zelf een afspraak maken via Planjeprik.nl of door te bellen met 0800 – 7070.
In de regio Haaglanden zijn er dit najaar dertien priklocaties. Dat zijn er vier meer dan vorig jaar. Hierdoor is de afstand tot een locatie voor veel inwoners kleiner geworden.